
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.75 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Power Dissipation | 230 mW |
| Max Supply Voltage | 3.465 V |
| Min Supply Voltage | 3.135 V |
| Operating Supply Current | 1.3 mA |
| Data Rate | 2.97 Gbps |
| power consumption | 275 mW |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 633
Distributors
pcbx
Unit Price$8.89896
Ext.Price$8.89896
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.89896 | $8.89896 |
| 10 | $7.02752 | $70.27520 |
| 25 | $6.55817 | $163.95425 |
| 50 | $6.29643 | $314.82150 |
| 100 | $6.04520 | $604.52000 |
